Булгаков М.А.

Художня своєрідність роману М. Булгакова «Майстер і Маргарита»


Роман М. Булгакова "Майстер і Маргарита" дуже складний в композиційному плані. У його сюжеті паралельно існують два світи: світ, в якому жили Понтій Пілат і Иешуа Га-Ноцри, і сучасна Булгакову Москва двадцято-тридцятих років XX століття. Із складною композицією пов'язана .і непроста, розгалужена система персонажів, велике число двійників, паралелей і антитез.
До складу роману "Майстер і Маргарита" входять два оповідання (про долю Майстра і про Понтій Пілатові), які знаходяться в складних стосунках протиставлення, але в той же час і об'єднані загальною ідеєю.
Категорія:

Роман «Мастер і Маргарита» -- підсумковий твір М. А. Булгакова


Талант М. А. Булгакова дав російській літературі чудові твори, що стали віддзеркаленням не лише сучасною письменникові епохи, але і справжньою енциклопедією людських душ. На початку 20-х років їм був задуманий роман "Інженер з копитом", але з 1937 року автор дає йому іншу назву -- "Майстер і Маргарита". Роман виявився останньою книгою М. А. Булгакова. І написаний він так, немов автор, заздалегідь відчуваючи, що цей його останній твір, хотів вкласти в нього без залишку усю свою нестримність фантазії, усі свої найголовніші думки і відкриття, усю свою душу.
Категорія:

Обивателі тридцятих років в романі М. А. Булгакова «Майстер і Маргарита»


У 1921 році у вірші "Про погань" В. В. Маяковский писав про сучасну йому дійсність:
Втихомирилися бурі революційних лон.
Затягнулася тванню радянська мішанина.
І вилізло
Із-за спини РРФСР
Мурло
Міщанина.
Категорія:

Тема безсмертя і воскресіння душі в романі М. Булгакова «Майстер і Маргарита»


Михайло Булгаков -- найбільший майстер, що уміє показати людську душу з самих різних сторін. Мабуть, він, як і Гоголь, не вірить в те, що душа людська не здатна воскреснути, відродитися, і це ясно на прикладі роману "Майстер і Маргарита", де головні герої набувають безсмертя, воскресши з мертвих, тільки Берліоз сходить у небуття. У Булгакова головний, що воскрешає -- Воланд. Так, він може воскресити душу, може і, навпаки, згубити, її.
Категорія:

Тільки людина відповідальна за добро і зло (По роману М. А. Булгакова "Майстер і Маргарита")


-- ...Так хто ж ти, нарешті?
-- Я частина тієї сили, що вічно хоче зла і вічно здійснює благо...
І. В. Гете. Фауст
М. А. Булгаков -- один з чудових письменників післяреволюційної епохи. Доля Булгакову дісталася важка, в ній було багато конфліктів, перемог і поразок. Роман "Мастер і Маргарита" став одкровенням великого письменника.
Категорія:

Тема інтелігенції в революції («Дні Турбиных»)


У 1934 році у зв'язку з п'ятисотим спектаклем "Днів Турбиных" друг М. Булгакова П. С. Попов писав: "" Дні Турбиных" -- одна з тих речей, які якось входять у власне життя і стають епохою для самого себе". Відчуття, виражене Поповим, випробували чи не усі люди, які мали щастя бачити спектакль, що йшов в Художньому театрі з 1926 по 1941 рік.
Категорія:

Булгаков - «політично шкідливий автор» (рецензія)


Сміх не може бути
нейтральним. Будь-який сміх
показує на відношення
до того, що смішно.
М. Зощенко
Я вважаю, що ярлик "політично шкідливого автора" М. Булгаков отримав від своїх високопоставлених сучасників абсолютно "справедливо". Він занадто відверто зображував негативну сторону сучасного світу.
Жоден твір Булгакова, на мій погляд, не мав такої популярності у наш час, як "Собаче серце". Мабуть, цей твір викликав інтерес у читачів найширших шарів нашого суспільства.
Категорія:

«Думка сімейна« в російській літературі по роману »Біла гвардія«


Дружно... живіть.
М. Булгаков

Михайло Опанасович Булгаков -- письменник складний, але в той же час ясно і що просто викладає найвищі філософські питання у своїх творах. Його роман "Біла гвардія" розповідає про драматичні події, що розгортаються в Києві взимку 1918-1919 років. Письменник діалектично міркує про діяння рук людських : про війну і світ, про ворожнечу людської і прекрасне єднання -- "сім'ї, де тільки і можна сховатися від жахів навколишнього хаосу".
Категорія:

Проблематика і художня своєрідність повести М. А. Булгакова «Собаче серце»


Михайло Опанасович Булгаков народився в Києві, в сім'ї викладача Духовної академії Опанаса Івановича Булгакова. Вигадувати він став, за свідченням близьких, рано. В основному це були невеликі оповідання, сатиричні вірші, драматичні сценки. Поступово інтерес до булгаківських творів зростає. Стає очевидним те, що талант художника був у Булгакова, що називається, від Бога. Популярність письменникові приніс роман "Біла гвардія", перероблений згодом в п'єсу "Дні Турбиных". Великий успіх мали комедія "Зойкина квартира" і гумористична збірка оповідань "Дьяволиада" (1925 р.).
Категорія:

Проблема мистецтва в «Театральному романі» М. А. Булгакова


Сенс роману М. А. Булгакова -- зображення двох точок зору на поняття "мистецтво", що перекликається з цим почуття втоми, безвиході, слабкості, божевілля, врешті-решт. І, звичайно ж, непереможна сила суспільства, що вбиває іноді усі зачатки істинного мистецтва. Сама по собі проблема мистецтва не ізольована, вона безпосередньо пов'язана з життям людини, переплітається з громадськими проблемами, слабкостями.
Категорія:

Мій улюблений твір М.А. Булгакова


Усе пройде. А зірки залишаться.
М. Булгаков
Категорія:

Як я розумію основну ідею роману М. А. Булгакова «Майстер і Маргарита»


Свою головну книгу, що називалася спочатку "Чорний маг" або "Копито інженера", М. А. Булгаков задумав взимку 1929/30 року. Останні вставки в роман він диктував своїй дружині в лютому 1940 року, за три тижні до смерті. Він писав "Майстра і Маргарити" в цілому більше 10 років. Про роман М. А. Булгакова дослідниками різних країн написано дуже багато. Серед критиків, що потрактували книгу, є і такі, хто схильний прочитувати її як зашифрований політичний трактат: у фігурі Воланда намагалися вгадати Сталіна і навіть його свити розписували згідно з конкретними політичними ролями.
Категорія:

Основні теми і проблеми в романі «Майстер і Маргарита»


Талант художника був у Булгакова від Бога. І те, яке цей талант отримував вираження, багато в чому опреде- лялось і обставинами навколишнього життя, і тим, як складалася доля письменника. На початку 20-х років їм був задуманий роман "Інженер з копитом", але з 1937 року він отримує іншу назву -- "Майстер і Маргарита". Усе, що пережив Булгаков за своє життя, і щасливого, і важкого, -- усі свої головні думки і відкриття, усю душу і увесь талант віддавав він цьому роману. "Майстер і Маргарита" -- творіння незвичайне, небачене досі в російській літературі.
Категорія:

Рицарське служіння людям по повісті «Записки юного лікаря»


Перед нами одно з ранніх творів Михайла Опанасовича Булгакова-- "Записки юного лікаря". Вже на сторінках цього твору проявляються риси письменника, які з часом стануть його авторською індивідуальністю. Це
Категорія:

Гоголевские традиції в творах М. А. Булгакова


Михайла Опанасовича Булгакова можна повною мірою назвати учнем і послідовником Н. В. Гоголя, що так часто вносив у свої твори елементи містицизму, що любив "підпустити біса" і іншої нечистої сили.
Категорія:

Вибір Майстра і Маргарити в романі М. А. Булгакова «Майстер і Маргарита»


Доля - загадка, рішення якої людство намагається знайти з давніх часів. У житті кожної людини може настати момент, коли він захоче дізнатися або навіть зумовити свою долю. Іноді у людини може з'явитися вибір: або змінити своє життя, ризикуючи заплатити за це високу ціну і наблизитися на щастя, або залишатися нещасним. У романі "Майстер і Маргарита" М. А. Булгаков показує читачеві можливий результат таких подій.
Категорія:

«Я - частина тієї сили, що вічно хоче зла і вічно здійснює благо«


Але у цьому світі випадковостей немає,
І не мені жалкувати за долею...
В. Гребінників

Декілька слів епіграфа бувають, як правило, покликані натякнути читачеві на щось особливо важливе для автора. Це може бути і історичне значення зображуваного, і специфіка художнього втілення, і глобальна філософська проблема, що вирішується в творі.,
Категорія:

Трагедія Майстра (по роману М. Булгакова «Майстер і Маргарита»)


Слово "майстер" не випадково винесене Булгаковым в заголовок його знаменитого роману "Майстер і Маргарита". Він дійсно є однією з центральних фігур булгаківського твору. У нескінченно складній структурі "Майстра і Маргарити" авторові роману про Понтія Пілата належить особлива роль, як людині, що перевернула життя Івана Бездомного, Маргарити.
Категорія:

Просторово-часова структура роману М. А. Булгакова «Майстер і Маргарита»


У літературі немало творів, в яких "є" сусідами світи реальний і фантастичний. Це і "Іліада" Гомера, і "Божественна комедія" Данте, і романтичні балади Жуковского. Поява реалізму (двадцяті роки XIX століття) практично вивела із вживання цей прийом. Тим більше важливою стала поява роману "Майстер і Маргарита" з його унікальною просторово-часовою структурою -- троемирием.
Категорія:

Проблема добра і зла як філософсько-моральна в романі «Майстер і Маргарита»


Розкрий мої книги,
У них сказано усе.
Чтослучится.
А. Блок

.Прочитана остання сторінка. Я відкладаю книгу убік, але ще довго знаходжуся в гущі подій, повертаюся до улюблених героїв знову і знову. Ці почуття я випробувала, коли закінчила читати роман Михайла Опанасовича Булгакова "Майстер і Маргарита".
Цей твір залучає до себе увага не лише фантастичним сюжетом, але і прекрасною літературною мовою, глибиною піднятих питань. Центральними темами роману є проблеми взаємовідношення добра, зла і любові.

Категорія:
Atkritka - аткрытки на каждый день! Позитив!
RSS-матеріал